ZiskejZdravi.cz

Goji (Kustovnice čínská)

Goji berries (Lycium barbarum) v češtině známé jako Kustovnice čínská  jsou nutričně nejbohatší ovoce na naší planetě. Goji původně pocházejí z Himalájí, ale pěstují se v mnoha zemích. Přestože západním zemím byly Goji berries představeny až teprve nedávno, v Tibetu a Číně se používali tisíce let a to jak při přípravě jídel, tak jako lék.

Goji jsou unikátem mezi vším ovocem, protože obsahují všechny esenciální aminokyseliny a mají nejvyšší koncentraci proteinů. Jsou také plné vitamínu C, obsahují víc karotenoidů než kterékoli jiné jídlo, obsahují 21 stopových prvků a hodně vlákniny. Goji mají 15 krát více železa než špenát, stejně tak kalcia, zinku, selenu a mnoho dalších důležitých minerálů. Goji jsou bezpochyby velkou zásobárnou živin. Tohle úžasné ovoce také obsahuje přírodní protizánětlivé, antibakteriální a protiplísňové složky.

Je rovněž plné antioxidantů, které podporují imunní systém. Goji se často konzumují syrové, nebo ve formě čaje či extraktu, anebo jako přísada do polévek. Můžete připravit i čaj vyluhovaný za studena, nebo rozmixovat do koktejlu. Goji se běžně prodávají sušené a jsou výbornou přísadou müsli nebo vločkové kaše.

Při konzumaci Goji berries se však musí mít na pozoru lidé, kteří berou léky na cukrovku, krevní tlak, anebo léky na ředění krve. Proto by měli před jejich požitím konzultovat svého lékaře.Eshop - ekodrogerie, byliny, potraviny

Eshop - ekodrogerie, byliny, potraviny

Potraviny - základ pro každé zdravé jídlo

Potraviny - základ pro každé zdravé jídlo

Recepty - uvařte si něco dobrého

Recepty - uvařte si něco dobrého

Zásady stravování - zásady zdravého vaření

Zásady stravování - zásady zdravého vaření

Složení stravy - co má naše strava obsahovat

Složení stravy - co má naše strava obsahovat