ZiskejZdravi.cz

Zelí hlávkové

Pokud chcete mít krásnou zářivou pleť a silný imunní systém, nezapomínejte do svého jídelníčku zařadit zelí. Jeho léčivé schopnosti pramení z vysokého obsahu síry a vitamínu C. Každopádně stojí za to jej zařadit do naší diety.

Zelí má pouhých 33 kalorií v jednom šálku, obsahuje jen minimální množství tuků a velké množství vlákniny. I když jsou tuky v zelí obsaženy jen v malém množství, mají velký preventivní a léčebný význam, který je dán přítomností siřičitých látek, jež se označují jako fytochemikálie.

Zelí je bohaté na betakaroten a vitamín C a obsahuje i významné množství vitamínu B, E a K.

Vitamín K pomáhá udržovat dobré mentální funkce a koncentraci. Slouží také jako prevence poškození nervů a na obranu proti Alzheimerově chorobě a demenci.

Zelí obsahuje hodně síry, která je minerálem krásy a napomáhá udržovat čistou a krásnou pleť. Síra je esenciální pro keratin, proteinovou substanci nezbytnou pro zdravé vlasy, nehty a kůži.

Vysoký obsah vitamínu C a síry v zelí odstraňuje toxiny, které jsou hlavní příčinou artritidy, kožních chorob a revmatismu.

Zelí rovněž obsahuje protirakovinotvorné složky, jako lupeol, sinigrin a sulforafan.

Teplý obklad ze zelných listů pomáhá při bolestech hlavy.

Přírodní červený pigment obsažený v listech červeného zelí snižuje krevní tlak a posiluje produkci inzulinu.Eshop - ekodrogerie, byliny, potraviny

Eshop - ekodrogerie, byliny, potraviny

Potraviny - základ pro každé zdravé jídlo

Potraviny - základ pro každé zdravé jídlo

Recepty - uvařte si něco dobrého

Recepty - uvařte si něco dobrého

Zásady stravování - zásady zdravého vaření

Zásady stravování - zásady zdravého vaření

Složení stravy - co má naše strava obsahovat

Složení stravy - co má naše strava obsahovat