ZiskejZdravi.cz

Tebi - lahůdkové droždí

Tebi nebo chcete-li lahůdkové sušené droždí které používáme na dochucení, zvýrazní chuť polévek, pomazánek, salátů a dalších jídel, zkrátka lahůdkové droždí můžeme a dokonce bychom měli použít všude tam, kde to recept dovolí a neovlivní to celkový efekt podávané léčebné stravy.

Už pan Hippokrates léčil pomocí droždí a naši pozornost asi zaujme množství látek a vitaminů především řady B1,2,6, další vitaminy řady B například: biotin - vitamin H, cholín B8, inosit, laktoflavin, niacin B3 a kyseliny pantothenová, listová a další kyseliny a rostlinné bílkoviny, jak uvádí Dr. Schneider. Zmiňuje se také o dalších důležitých stavebních bílkovinách v kvasnicích jako například: arginin, cystin, hystidin isoleucín, leucín, lysin, methionin a jiných.

Droždí a hlavně právě obsah vitaminu B2 je velkým pomocníkem při léčbě cukrovky, snižuje hladinu cukru v krvi, a ukazuje se, že vitamin H - biotin je důležitým prvkem v látkové výměně a jeho nedostatek způsobuje různá onemocnění kůže a dalších orgánů. Užíváním sušeného droždí můžeme předejít právě onemocněním látkové výměny a následných onemocnění, které s tím souvisí.

Sušené droždí je velkým pomocníkem při onemocnění žaludku, střev, nervové soustavy a celkového psychického stavu. Přidávání asi polévkové lžíce lahůdkového droždí do jídla zajistíme hladký průběh trávení, nenadýmá, nenaruší střevní mikroflóru, udrží hladinu cukru v krvi díky chromu CR3.

Tebi - lahůdkové droždí mohou směle užívat všechny osoby trpící vysokým krevním tlakem, lidé s bezlepkovou dietou, s vysokým LDL cholesterolem, lidé trpící únavou, vyčerpaností organismu. Tebi- lahůdkové droždí také pomáhá při posile vlasů a nehtů. Celkově zlepší čistotu krve a tím i kůže a ostatních již zmíněných orgánů.

Sušené droždí můžeme mít stále k dispozici a jeho pravidelným přidáváním do potravy se vyhneme následným onemocněním srdce a celého krevního oběhového systému, žláz z vnitřní sekrecí, zažívání, zánětům střeva, vývojovým a růstovým poruchám, chudokrevnosti, určitých tipů migrén, avitaminóze - právě vitaminu řady B zvláště u těhotných žen. Některé studie potvrzují přímý vliv vitaminů B na imunitní systém.

Takže bychom mohli tvrdit, že nenápadné ochucovadlo jako je sušené droždí v kombinaci s dalšími potravinami pomáhá při ochraně a udržení zdraví. Při dnešním spěchu a zhoršujícím se životním prostředí je velice podstatná každá možnost, jak chránit své tělo před vlivem civilizačních chorob a to v každém věku a nejlépe od útlého dětství.Víme, že stres je příčinou vážných nemocí a jejich následná léčba je náročná na prostředky, čas i zdraví ohrožené osoby. A tak předejít jim je ta lepší cesta. Štěstí a zdraví každého člověka je původní záměr Stvořitele a také nám dal nejen krásu prostých květů lahodící oku a způsobující pohodu a klid, ale také nám dal byliny a rostliny k jídlu a zdraví. Využijme toto bohatství pro naše celkové duchovní duševní a tělesné zdraví každý den.

Doplňky stravy: Vitamíny a minerály je samozřejmě nejlepší doplňovat přírodní cestou, a na prvním místě se budeme snažit využít tyto zdroje, ale můžete využít i vynikající přípravek bohatý na vitamíny skupiny B vytvořený na přírodním základu ovocných koncentrovaných šťáv Fitotonic, či dvakrát silnější EnergotonVitatonic, kde je vysoká dávka vitamínu B12, B6 a k. listové, je základním pomocníkem při snižování hladiny homocysteinu, jehož zvýšená hladina je, jak lékaři dokázali na mnoha studiích základem většiny civilizačních nemocí.

Text: ZiskejZdravi.cz



Eshop - ekodrogerie, byliny, potraviny

Eshop - ekodrogerie, byliny, potraviny

Potraviny - základ pro každé zdravé jídlo

Potraviny - základ pro každé zdravé jídlo

Recepty - uvařte si něco dobrého

Recepty - uvařte si něco dobrého

Zásady stravování - zásady zdravého vaření

Zásady stravování - zásady zdravého vaření

Složení stravy - co má naše strava obsahovat

Složení stravy - co má naše strava obsahovat