ZiskejZdravi.cz

Angrešt

Angrešt jsou malé kulaté nebo oválné plody evropského původu. Roste divoce všude v Evropě, severní Americe a Sibiři.

Angrešt má málo kalorií. 100 g čerstvého ovoce má pouhých 44 kalorií. Stejně jako černý rybíz, i angrešt obsahuje hodně fytochemikálií, obzvláště flavony a anthocyaniny. Tyto složky mají zdraví prospěšné účinky proti rakovině, stárnutí, zánětům a neurologickým onemocněním. Angrešt také obsahuje antioxidanty, nicméně ne ve velkém množství.

Angrešt obsahuje vitamín C. 100 g čerstvého ovoce poskytuje 27,7 mcg nebo 46% DDD vitamínu C. Výzkumy ukazují, že konzumace ovoce obsahujícího vitamín C pomáhá tělu rozvinout odolnost vůči infekcím a pomáhá rovněž likvidovat škodlivé volné radikály z těla.

Angrešt obsahuje jen malé množství vitamínu A. 100 g ovoce má 290 IU nebo 10% DDD tohoto vitamínu. Vitamín A je důležitý pro udržování integrity kůže. Navíc konzumace ovoce bohatého na vitamíny a flavonoidové antioxidanty chrání před rakovinou plic a ústní dutiny.

Důležitý je v angreštu vysoký obsah křemíku. Ten zajišťuje pevnost tkání a krom toho zbavuje tělo těžkých kovů. Křemík přijímáme zvláště z rostlinné stravy, protože v živočišné je málo zastoupen. Křemík přispívá k růstu a stavbě kostí, zubů, je nezbytný pro pro zdravý vzhled kůže, nehtů a vlasů.

Čerstvý angrešt obsahuje malé množství esenciálních vitamínů jako pyridoxin - vitamín B6, kyseliny panthotenové - vitamín B5, folátů a thiaminu - vitamín B1. Některé z těchto vitamínů jsou esenciální pro tělo, které je potřebuje pro metabolismus.

Angrešt také obsahuje minerály jako měď, vápník, fosfor, mangan, magnesium a draslík.Eshop - ekodrogerie, byliny, potraviny

Eshop - ekodrogerie, byliny, potraviny

Potraviny - základ pro každé zdravé jídlo

Potraviny - základ pro každé zdravé jídlo

Recepty - uvařte si něco dobrého

Recepty - uvařte si něco dobrého

Zásady stravování - zásady zdravého vaření

Zásady stravování - zásady zdravého vaření

Složení stravy - co má naše strava obsahovat

Složení stravy - co má naše strava obsahovat