ZiskejZdravi.cz

Glukopur - hroznový cukr

Glukopur označen jako hroznový cukr nebo dextróza je přírodní náhradní sladidlo, které pomáhá při nechutenství, což provází mnoho onemocnění. Glukopur je přírodní cukr obsažený v ovoci a i v některých jiných potravinách a medu. Je to rychlý zdroj energie, ale jeho nevýhodou je, že způsobí větší hlad. To je určitě dobré u nemocných osob, ale u lidí, kteří nevydají úměrné množství energie je to na škodu. Zatěžují tak zbytečně organismus ukládáním přebytečných živin do tukových buněk a způsobí obezitu

Říká se, že cukr je palivem pro mozek. Ano je to pravda, ale zde je myšlen sacharid, který je jedním z mnoha, obsažený v lidském těle. Je výživou pro buňky, je nezbytný pro centrální nervový systém, mozek a červené krvinky. Glukopur pomáhá s výživou organismu hlavně při velkém výdeji energie. Při sportu, těžké namáhavé práci, nemoci a všude tam, kde jej tělo pro svou výživu nutně potřebuje. Využití Glukopuru je pro tělo okamžité, je velice lehce stravitelný a orgány jej rychle využijí. Glukopur je možné využít také při stresu, kdy je rychlý úbytek energie. Pro některé lidské buňky, zejména pro buňky mozku a červené krvinky, je glukóza jediným zdrojem energie, bez kterého se neobejdou. Tyto tkáně spotřebují za 24 hodin přibližně 150 g glukózy. Pokud glukóza v krvi chybí, tělo začne štěpit zásobní glykogen, který je uložen v játrech a svalstvu. Pokud už není k dispozici ani glykogen, vytváří si organizmus nezbytné množství glukózy přeměnou tělesného tuku. Při stresu a při delším hladovění se jako zdroj pro tvorbu glukózy využívá také bílkovin ze svalů i za cenu oslabování jejich funkce.

A jako ve všem je zde nutná míra. Užívání Glukopuru místo cukrovinek pro děti se mine účinkem. Je to sice náhražka cukru bílého, ale obsah cukru je stejný a můžeme se stát svědky vyšší kazivosti zubů. Určitě je lepší jablíčko, meloun nebo jiné ovoce a doplněné ořechy, mákem, semínky a nebo tepelně upravenými vločkami. Můžeme dětem i sobě udělat dobrou a energeticky vyváženou svačinku v podobě tyčinek müsli.

Text: ZiskejZdravi.czEshop - ekodrogerie, byliny, potraviny

Eshop - ekodrogerie, byliny, potraviny

Potraviny - základ pro každé zdravé jídlo

Potraviny - základ pro každé zdravé jídlo

Recepty - uvařte si něco dobrého

Recepty - uvařte si něco dobrého

Zásady stravování - zásady zdravého vaření

Zásady stravování - zásady zdravého vaření

Složení stravy - co má naše strava obsahovat

Složení stravy - co má naše strava obsahovat