ZiskejZdravi.cz

Brokolice

Brokolice nám může poskytnout některé cholesterol snižující látky, za předpokladu, že se vaří na páře. Je to proto, že některé látky, obsažené v brokolici se lépe vážou na žlučové kyseliny, když se upraví tímto způsobem. Během tohoto procesu jsou žlučové kyseliny lépe vyloučeny a výsledkem toho je snížení cholesterolu v krvi. Syrová brokolice má rovněž cholesterol-snižující schopnosti, ale ne už tak velké.

Brokolice má silný dopad na náš detoxikační systém a vědci nedávno identifikovali jeden z klíčových důvodů tohoto detoxu. Glucoraphanin, gluconasturtian a glucobrassicin jsou tři glukosinolátové fytonutrienty, jenž se nacházejí ve speciální kombinaci v brokolici. Toto dynamické trio je schopné podpořit všechny kroky při detoxu těla, včetně aktivace, neutralizace a vyloučení nechtěných zamořujících látek. Brokolice je bohatá na proteiny, vápník, provitamín A a vitamín C, rovněž na draslík, ale chudá na sodík. Obsahuje protirakovinné siřičité fytochemikálie (látky přírodního původu).

Zdravotní účinky brokolice:

Pro svůj nízký obsah kalorií a tuků je brokolice velmi vhodnou potravinou pro lidi se srdečním selháním. Usnadňuje činnost oběhové soustavy a srdce. Díky vysokému množství betakarotenu a fytochemikálií patří mezi silně protirakovinné potraviny.

Přestože brokolice obsahuje nízké množství cukru a kalorií vyvolává pocit sytosti a tím je vhodná pro lidi obézní a diabetiky. Brokolice má neobvykle silnou kombinaci vitamínu A a vitamínu K a je vhodná pro lidi trpící nedostatkem vitamínu D.Eshop - ekodrogerie, byliny, potraviny

Eshop - ekodrogerie, byliny, potraviny

Potraviny - základ pro každé zdravé jídlo

Potraviny - základ pro každé zdravé jídlo

Recepty - uvařte si něco dobrého

Recepty - uvařte si něco dobrého

Zásady stravování - zásady zdravého vaření

Zásady stravování - zásady zdravého vaření

Složení stravy - co má naše strava obsahovat

Složení stravy - co má naše strava obsahovat