ZiskejZdravi.cz

Česnek

Česnek je bylina, jejíž účinky jsou ceněny již od pradávna. Staré klínopisné tabulky uvádějí, že česnek dostávali například otroci, kteří stavěli pyramidy a Izraelský národ byl také znám tím, že cibule a česnek byl hojně v jejich jídelníčku. Kniha knih Bible uvádí: Vzpomínáme na ryby, které jsme jedli zadarmo v Egyptě, na okurky, melouny, pórek, cibuli a česnek. (4 Mojžíšova 11,5)

Dnes je tato rostlina nejvíce známá tím, že jí ochucujeme jídlo, avšak pokud se rozhodneme česnek vyzkoušet i jako lék, budeme možná překvapeni.

Česnek obsahuje 8% bílkovin, sacharidy, vitamíny skupiny B a vitamín C. Z minerálů obsahuje draslík, vápník, hořčík, fosfor, železo, mangan, zinek, jód a měď. Nabízíme vám ho v nejsilnější, vysoce koncentrované formě česnekového extraktu v ojedinělé kombinaci s dýní.

Nejznámější je použití česneku na léčení srdečních onemocnění a krve. Tyto zahrnují vysoký krevní tlak, vysoký cholesterol, srdeční infarkt a ucpávání cév. Za tyto účinky vděčí česnek svým flavonoidům. Díky nim se česnek používá i k prevenci rakoviny střev, rakoviny konečníku, rakoviny žaludku, prsu, prostaty a plic. Americký Národní institut pro boj s rakovinou ho umístil na jedno z předních míst v seznamu prostředků se silnými preventivními účinky proti rakovině!

Nejúčinnější látkou v česneku je alliin, který se přeměňuje na allicin. Ten vydává charakteristický zápach či vůni a v laboratořích bylo zjištěno, že má dokonce v některých případech širší antibakteriální spektrum než penicilín. Využijeme ho tedy při nachlazení a chřipkách, ale i k léčbě bakteriálních a houbových infekcí. Allicin zabíjí původce cholery, tyfu, tuberkulózy, stafilokoky a streptokoky, prvoky trychomony způsobující vaginální infekce, kvasinkové infekce, původce oparu, parazity ve střevech.

Další použití zahrnují léčbu horečky, kašle, bolestí hlavy, žaludku, revmatismu, hemeroidů, astmatu, bronchitidy, krevního tlaku, vysokého obsahu cukru v krvi a také únavy a stresu, zvětšené prostaty, osteoartritidy, cukrovky, průjmu.

Česnek by mohl ukončit vaše problémy s padáním vlasů. Allicin, je sírová složka, která je k nalezení i v cibuli a která je velice efektivní při ztrátě vlasů. Vezměte rozmělněný stroužek česneku a potírejte si s ním kůži na hlavě. Můžete rovněž použít česnekový olej.

Česnek je také vynikající při léčbě akné. Složky v něm obsažené efektivně likvidují pupínky tím, že likvidují bakterie, které se v nich nalézají. Česnek je plný antioxidantů a výborně se hodí k léčbě chřipky a nachlazení. Je možné jej podávat ve formě čaje, do kterého ještě můžeme přidat zázvor a med pro zlepšení chuti a zesílení léčivých účinků. Vzhledem k tomu, že má česnek protizánětlivé účinky, může být užitečný při léčbě lupénky.

Pokud chcete zmírnit nežádoucí zápach vyzkoušejte rozžvýkat čerstvou petrželovou nať, nebo lístky máty, či jablko.Eshop - ekodrogerie, byliny, potraviny

Eshop - ekodrogerie, byliny, potraviny

Potraviny - základ pro každé zdravé jídlo

Potraviny - základ pro každé zdravé jídlo

Recepty - uvařte si něco dobrého

Recepty - uvařte si něco dobrého

Zásady stravování - zásady zdravého vaření

Zásady stravování - zásady zdravého vaření

Složení stravy - co má naše strava obsahovat

Složení stravy - co má naše strava obsahovat