ZiskejZdravi.cz

Vlašské ořechy

Vlašské ořechy byly od nepaměti považovány za symbol intelektuality, vzhledem k tomu, že jejich jádra připomínají tvarem lidský mozek. Ořechy jsou bohaté na mnohé výživové látky, obzvláště na omega 3 mastné kyseliny, které jsou nezbytné (esenciální) pro dobré zdraví. Existuje více než 30 kultivarů vlašských ořechů. Tři populární odrůdy, pěstované pro komerční účely se nazývají anglický, perský nebo černý vlašský ořech.

Vlašské ořechy jsou bohatým zdrojem energie a obsahují mnohé nutrienty, minerály, antioxidanty a vitamíny, nezbytné pro dobré zdraví. Tyto ořechy jsou bohaté na mononenasycené mastné kyseliny (kolem 72%), např. kyselinu olejovou a jsou výtečným zdrojem omega-3 esenciálních mastných kyselin, jako např. kyselina linolenová, kyselina alfa-linolenová a kyselina arachidonová. Pravidelná konzumace vlašských ořechů způsobuje snížení cholesterolu v krvi a konzumace 25g ořechů denně poskytuje 90% DDD omega-3 mastných kyselin, které pomáhají snižovat krevní tlak, riziko vzniku srdečních chorob a mrtvice a chrání před rakovinou prsu, tlustého střeva a prostaty a brzdí zánětlivé procesy.

Vlašské ořechy obsahují až 14,3% vysoce kvalitních proteinů a velmi malé množství sacharidů, což ocení zejména diabetici. Jsou výborným zdrojem vitamínu B1, B2, B3 a B6 a minerálů jako např. draslík, fosfor, železo, hořčík, vápník a patří mezi kvalitní zdroje stopových prvků, jako např. zinek, měď a mangan.

Ořechy se doporučují při všech neurologických těžkostech, protože jsou bohaté na esenciální mastné kyseliny a zlepšují duševní výkon a rovnováhu. Pokud patříte mezi ty, kteří trpí stresem, depresemi, nervovým vyčerpáním, podrážděností, vyzkoušejte hrst ořechů denně a možná pocítíte změnu. Konzumace vlašských ořechů zvyšuje také mužskou potenci a zlepšuje sexuální reakci u žen.Eshop - ekodrogerie, byliny, potraviny

Eshop - ekodrogerie, byliny, potraviny

Potraviny - základ pro každé zdravé jídlo

Potraviny - základ pro každé zdravé jídlo

Recepty - uvařte si něco dobrého

Recepty - uvařte si něco dobrého

Zásady stravování - zásady zdravého vaření

Zásady stravování - zásady zdravého vaření

Složení stravy - co má naše strava obsahovat

Složení stravy - co má naše strava obsahovat