ZiskejZdravi.cz

Maliny

Malina je silný antioxidant, čím tmavší barva plodu, tím lépe. Zápasí i s tak závažným onemocněním, jako je Alzheimerova, Parkinsonova choroba, rakovina, vzdoruje útokům volných radikálů a dopadu znečištěného prostředí na organismus. Pomáhá zlepšit zdraví kuřáků a alkoholiků, ulevuje od horečky a zánětů. Ulevuje při zánětech průdušek a kloubních potížích.

Fytonutrienty - to jsou rostlinné látky, které chrání hlavně proti vzniku civilizačních chorob. Je jich celá řada právě tím, že jsme uspěchaní, nemáme na nic čas, tak uspěcháme i jídlo, zatěžujeme játra, zažívací a kardiovaskulární systém. Naše tělo, nemusí tento životní styl „moderní doby" zvládnout a zastaví nás onemocněním, které nás může hodně překvapit. Lépe je chutněji a zdravěji nemocem předcházet.

Ochrana očí - Množství fytonutrientů, stopových prvků a vitaminů hlavně C a A v tomto ovoci a v jiných lesních plodech je zásadní, pro jejich funkčnost a obranu organismu. Je dobré zařadit jich co nejvíce a co nejčastěji do jídelníčku. Barvivo malin spolu s vitaminem A zabraňuje degenerativním změnám v oku, hlavně při šerosleposti a zákalech.

Bioflavonoidní anthocyaniny - jsou látky, které chrání a hlídají buněčnou funkci, hlavně cévní stěně.

Diabetes - Malina pomáhá i při léčbě druhotných projevů cukrovky, pomáhá i při únavě očí, retinopatii - poškození sítnice způsobené cukrovkou. Malina v syrovém stavu snižuje hladinu cukru a tak pomáhá zpestřit, poslední dobou, nekvalitní stravu.

Močový systém - Malina chrání funkčnost ledvin a močového aparátu, odvodňuje a také čistí střeva.

Malina je oblíbené lesní i zahradní ovoce, má široké spektrum použití hlavně ve sladké kuchyni, a v syrovém stavu je osvěžující přísada do různých nápojů, dezertů a polévek. Studené ovocné polévky ať jedno druhové nebo ve směsi jsou výbornou potravinou v horkých dnech jako posilující oběd, svačina nebo i lehká večeře. Kdo není pohodlný, může v létě nasbírat dostatek těchto malých plodů a uskladnit je v podobě džemů, marmelád, šťávy nebo kompotu na zimní sychravé období. V zimě vezmete nachystaný desert, pohár nebo palačinky a přelijete omáčkou z malin.

 

 Eshop - ekodrogerie, byliny, potraviny

Eshop - ekodrogerie, byliny, potraviny

Potraviny - základ pro každé zdravé jídlo

Potraviny - základ pro každé zdravé jídlo

Recepty - uvařte si něco dobrého

Recepty - uvařte si něco dobrého

Zásady stravování - zásady zdravého vaření

Zásady stravování - zásady zdravého vaření

Složení stravy - co má naše strava obsahovat

Složení stravy - co má naše strava obsahovat