ZiskejZdravi.cz

Kedlubna

Kedlubna je na našem stole považována za oblíbenou a vítanou zeleninu. Lze jí používat jak přímo v syrovém stavu k přímé konzumaci, tak jako samostatné jídlo s přílohou. Ve zdravé výživě vám je určitě známý pojem kedlubnové zelí. Kedlubnu lze zapékat, vařit i dusit.Výrazně zlepšuje zdraví, má ochranné faktory proti rakovině, snižuje hmotnost, drží pod kontrolou cukrovku, chrání zrak a tak dál. Plusových bodů pro kedlubnu se najde jistě více. Kedlubna má lehce štiplavou chuť, ale v letním období je vítaná osvěžující večeře. Co je na ni pozitivního? Můžete jí sníst, co se do vás vejde a nepřiberete.

Léčivé působení kedlubny jsou:

Obezita - kedlubna je velice nízkokalorická, na 100 gramů připadá pouhých 50 kalorií. Kedlubna má nerozpustnou a také rozpustnou vlákninu a má jí hodně. Kedlubna blahodárně působí na průchodnost celého zažívacího ústrojí.

Cholesterol - kedlubna svou čistící schopností, minimem kalorií napomáhá ke snížení tuků v krvi.

Rakovina - kedlubna je zdroj vitaminů, minerálů a stopových prvků zvláště cenného selenu. Tato kombinace spolu se sirnými fytochemikáliemi je zdrojem ochranného valu proti rakovině. Kedlubna chrání hlavně prostatu a je účinná při prevenci rakoviny dělohy.

Únava - kedlubna má množství antioxidantů, čímž napomáhá proti stresu a infekcím. V kedlubně najdeme vitamin B1 a 2, C, K, z minerálů fosfor, vápník a draslík, železo a selen.

Játra - žluč je pro naše tělo velice důležitá trávicí šťáva a kedlubna podporuje její vylučování.

Imunita - hlavně ve městě je třeba dbát na sílu a ochranu imunity a k tomu napomáhá kedlubna a její mladé lístky.

Menstruace - kedlubna ulevuje i při obtížích nepravidelné menstruace a při bolestech, upravuje hormony.

Nehty, pokožka, vlasy - obsah vápníku v kedlubně příznivě ošetřuje naše orgány, které jsou velice silně vystaveny moderní chemii, jako vlasy( šampony, kondicionéry, barvy), nehty (laky, chemikálie), kůže ( krémy, dlouhé slunění, obezita) Kůže je největší a nejnamáhanější orgán našeho těla, ale jen málokdo si uvědomí, že má také funkci jakéhosi hlídače stavu našeho těla.

Žaludek - lidé s onemocněním žaludku si musí dávat pozor na staré a hlavně dřevnaté kedlubny.

Máte-li rádi kedlubnu jistě znáte tuto pochoutku: jedna kedlubna nastrouhaná na jemno, chleba, pomazánka ze soji, fazolí, cizrny nebo jen stačí nakapat na chleba trochu olivového oleje. Namažete chleba, hustě posypete kedlubnou a dobrou chuť!Eshop - ekodrogerie, byliny, potraviny

Eshop - ekodrogerie, byliny, potraviny

Potraviny - základ pro každé zdravé jídlo

Potraviny - základ pro každé zdravé jídlo

Recepty - uvařte si něco dobrého

Recepty - uvařte si něco dobrého

Zásady stravování - zásady zdravého vaření

Zásady stravování - zásady zdravého vaření

Složení stravy - co má naše strava obsahovat

Složení stravy - co má naše strava obsahovat